AK Partili Gökçek’ten CHP’li Başarır’ı kızdıran ‘Mezitli’ sözleri: Çoban olsan sürünü kurt kapar

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 28’inci Dönem İkinci Yasama Yılı’nın 99’uncu Birleşimi bugün icra edildi.

Görüşmeler sırasında söz alan AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır’ın Mersin Mezitli’deki ‘akçeli işlerini’ gündeme getirdi.

Osman Gökçek’ten CHP’li Başarır’ı kızdıran ‘Mezitli’ sözleri

Başarır’ın özel kaleminin ilçedeki rant işlerine baktığını belirten Gökçek, “

Mezitli konusuyla Sayın Ali Mahir Başarır bu aralar çok ilgileniyor, kendi danışmanını oraya özel kalemi olarak gönderiyor; oranın bütün rant işlerine baktığı için önce bu konulara bir cevap vermesi gerekiyor diye düşünüyorum. En Mezitli’deki Belediye Başkanına istediğin gibi sözünü geçirirsin. Arkadaşlarım bir araştırsınlar bu meseleyi, işin içinde hangi alavereler dalavereler var, bu arada hangi kat artışlarını verdiniz, Mersin’den bu işe hangi onaylar verilecek, Cumhuriyet Halk Partisinin kıymetli milletvekillerinden de seninle ilgili bu konuyu bir araştırmalarını istiyorum”

diye konuştu.

“180 milyar TL İstanbul Büyükşehir Belediyesini borçlandırdınız”

Gökçek, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde yaşananlara ilişkin ise şunları dile getirdi:

“Özgür Karabat’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesinden 15 tane ihaleyi aynı firmanın aldığı konusunda da çıkın burada bir cevap verin. Suya “Bedava.” dediniz seçimlerde, suya zam yaptınız; ulaşıma “Bedava.” dediniz, ulaşıma zam yaptınız.

Öğrencilere “Ya, bütün öğrenciler, merak etmeyin, bütün öğrenciler bedava binecek otobüslere.” dediniz, ona zam yaptınız.

Üstüne, kalktınız, 180 milyar TL İstanbul Büyükşehir Belediyesini borçlandırdınız. Hiç bu konulardan çıkıp burada bahsetmiyorsunuz.

Özgür Karabat beyefendinin mali müşavirliğini yaptığı firma bu kadar ihale almasına rağmen İstanbul Belediyesinin otobüsleri 158.657 defa arızalandı.

Ya, bununla da alakalı bir cevap vermeniz lazım. Ve bütçeniz, Ali Mahir Bey, yüzde 1122 İstanbul Büyükşehir Belediyesinin bütçesi arttı.”

CHP’li Başarır, Gökçek’e hakaret etti

Başarır, bu sözler üzerine Gökçek’e hakaret edince TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ uyarıda bulundu.

“Çoban olsan sürünü kurt kapar”

Yeniden söz alan Gökçek,

“Yani benim kanaatimce sen ağa olsan köyü satarsın, ırgat olsan gölgede yatarsın, çoban olsan sürünü kurt kapar, bekçi olsan hırsızlar bayram yapar. Sen böyle bir adamsın. Şimdi, bak, ben sana şunu söylüyorum, diyorum ki: Mesela şu anda hemen sana söylüyorum, Mezitli Belediye Başkanlığıyla alakalı oradaki rant işlerine baktığını bütün oradaki, bölgedeki insanlar biliyor”

diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir